Kulių bendruomenė

Bendruomenė, kuri puoselėja savo krašto istorijos muziejų, organizuoja renginius, buria tiek senuosius kuliškius, tiek naujakurius ar po gyvenimo užsienyje sugrįžusius narius.

Bendruomenės istorijas surinko teatro ir kino režisierius Jonas Tertelis.

 

Jonas:Pirmas susidūrimas su kuliškiais, man asmeniškai, įvyko kiek anksčiau. Nuo pat pradžių jie žavėjo savo veiklumu, žmogiškumu ir gyva žematiška dvasia. Bet kaip bendruomenė nustebino savo noru judėti ir kurti Kulius toliau. Atvykus į Kulius, klišėmis apipintas regioninio miestelio įvaizdis byra į šipulius: jauni (grįžę namo ar atvykę naujakuriai) ir vyresni žmonės šiandien nesudėtingai dirba kartu ir kiekvienas savaip kiek gali dalyvauja.

Manau, ne tik visi kuliškiai, bet ir apskritai, žemaičiai, atvykėlį išbando, iš karto neprisileidžia, o susipažinus ir išgirdus pasakojimus atsiveria bendruomenė su labai turtinga istorija, kultūriniu palikimu ir iš to kylančiomis, besiformuojančiomis asmeninėmis ir bendruomeninėmis naujomis iniciatyvomis. Susidarė įspūdis, jog Kuliuose šiandien aktualu priimti istoriją, kokia iš tiesų buvo, ne tik tam kad pažintum iš kur atėjai, bet ir žinotum kur keliauti toliau.

Užsiėmę, darbštūs, mėgstantys dirbti savo individualiose srityse ir veiklos turintys apsčiai. Na tai natūralu, kad atvykėliui visų grafikus suderinti tampa praktiškai neįmanoma. Bet pasakojimai mažose grupelėse nukelia daug toliau - ten rastos temos, istorijos ir pasakojimai, manau, dar ilgai rezonuos ir kituose mano kūrybiniuose projektuose.  Visumoj kuliškiai užburiančiai nuostabūs, šviesūs, linksmi ir kūrybingi žemaičiai, įkvepiantys dar labiau pažinti Lietuvos regionus ir vis užsukti į Kulius.

Šios bendruomenės radiniai

Ubago ženklas
Kulių krašto muziejus
Mirgos Vėliava
Ingos sugrįžimas
Eta Odesaitė