Paulinos pėdomis

Vilniaus universiteto projektas

Jos išskirtinis bruožas buvo jos apranga. Jinai visada vaikščiodavo su ilgom baltom kelnėm platėjančiom, baltu švarkeliu ir visada – berete.

Radiniai

100 trumpų įdomių istorijų, kurias papasakojo žmonės iš visos Lietuvos. Spausk ant objekto ir pasinerk į negirdėtą pasakojimą.

Turi savo radinį? Atsiųsk
Dainuojantis Tibeto dubenėlis
Kreiva nosis
Plaktukų muziejaus įkūrimas
Telefonas
Šakotis
Lenktynės su stribu
Napoleono armijos plaktukas
Kudirkos kupiūra
Tėčio domkratas
Traukinio pasitikimas
Židgen chišme
Ketinimų medis
Kulių krašto muziejus

Bendruomenės

„Laumžirgių žemės“ bendruomenė
Bendruomenę vienija gongų maudynės, gyvos muzikos koncertai, meditacijos, Tibeto dubenų masažai, dvasinio ir terapinio pobūdžio seminarai, pirties vakarai.
Knygyno „Mint Vinetu“ bendruomenė
Buvusius ir esamus knygyno „Mint Vinetu“ darbuotojus vienija trauka literatūrai, fotografijai, muzikai ir pokalbiams. Daugelis šios bendruomenės narių dabar gyvena užsienyje.
Visagino bendruomenė
Bendruomenė jungia labai skirtingus, įvairių tautų ir kartų Visagino gyventojus - nuo atvykusių iš tolimų kraštų iki čia gimusių, užaugusių ir savo miestą karštai mylinčių visaginiečių.
Neregių ir silpnaregių bendruomenė
Šios bendruomenės narius be bendro fizinio bruožo - silpnaregystės ar aklumo - jungia ir geras humoro jausmas.
Vilniaus universiteto bendruomenė
Vilniaus universiteto studentai ir dėstytojai, kurių dauguma susibūrę folkloro ansamblyje „Ratilio“.
Mažųjų muziejų bendruomenė
Apie savo pomėgius, virtusius kolekcijomis pasakoja plaktukų muziejaus Degučiuose, senovinių eglutės žaisliukų muziejaus Miežiškiuose ir senovinių radijo aparatų muziejaus Tiltiškių vandens malūne įkūrėjai.
Anykščių „Naujų vėjų“ bendruomenė
Bendruomenė vienija į Anykščius sugrįžusius ir naujakurius, kelia naujus vėjus ir skersvėjus. „Nauji vėjai“ daugiausia veikia kultūros, ekologijos bei socialinėje srityje.
Joniškio-Žagarės bendruomenė
Bendruomenėje susibūrę veiklūs žmonės, kurių gyvenimai susipynę su Joniškiu, Žagare ar šiais abejais miestais. Čia Ryga arčiau nei Vilnius, o sapnai tikresni, nei atnaujinta geležinkelio stotis.
Kulių bendruomenė
Bendruomenė, kuri puoselėja savo krašto istorijos muziejų, organizuoja renginius, buria tiek senuosius kuliškius, tiek naujakurius ar po gyvenimo užsienyje sugrįžusius narius.
Sližių bendruomenė
Ukmergės rajono Kultuvėnų, Samantonių, Sližių, Pauplių, Knyzlaukio, Kelmų, Gavėnonių, Minderiškių ir kitų aplinkinių kaimų gyventojai nuo 2003 m. susivienijo sukūrę veiklią Sližių krašto bendruomenę.

Istoriniai kontekstai

Indija ir Lietuva

Autorius

Pagal

Indija

Lietuvius Indija traukia nuo seno. Pirmieji šios šalies kultūra ir paveldu susidomėjo rašytojai ir keliautojai.

Partizanai ir šeimos nariai

Autorius

Pagal

Sapnas

Ryšininkas, žinantis bunkerių arba slapto susitikimo vietas, turėjo būti patikimas žmogus, neretai jais tapdavo tie patys artimieji: seserys ir broliai, motinos ir tėvai ar žmonos.

„Vinetu“ leidimai Lietuvoje

Autorius

Pagal

„Mint Vinetu“ vasara

Prieškariu neretai galėjai sutikti vaikų, pasidabinusių paukščio plunksna, po akimis nusipiešusių kovos ženklus ir prisidengiant burną ranka skleidžiančių keistą garsą. Dabar tai retenybė, bet gal kalti ne besikeičiantys laikai, o kelios kartos, užaugusios be K. May „Vinetu“.

Pavardžių atlietuvinimo iniciatyvos tarpukariu

Autorius

Pagal

Mariana Bruni protestuoja

XVIII a. pradžioje viena sesuo metrikoje užrašyta Titnagaitė, o jau kita – Titnogowicz; Skrebės sūnus jau užrašytas Skrebicku, o Gerčiaus sūnus – Gerčevičium (Giarczewicz).

Futbolo kelias į Lietuvą

Autorius

Pagal

Atominės močiutės

Pirmajame čempionate rungėsi šešios komandos, tarp kurių buvo ir „Aviacija Kaunas“. Tarp žaidėjų buvo būsimas lėktuvo ANBO konstruktorius Antanas Gustainis ir du tragiško likimo lakūnai – lėktuvo „Dobi“ konstruktorius Jurgis Dobkevičius ir kapitonas Steponas Darius.