Dviračiu į laisvę
< Ankstesnė istorijaKita istorija >

Dviračiu į laisvę

Neturėdama jokios keliavimo dviračiu patirties, Dalia 2003 m. prisijungė prie „Baltic Cycle“ organizuoto žygio iš Varšuvos į Vilnių.

„Kai aš sugalvoju kur nors keliauti, aš neprašau leidimo - aš tik informuoju: išvažiuoju tada ir tada, ten ir ten, grįšiu tada ir tada. Ate.“

 

Rūdžių pakąstas ir geresnius laikus menantis violetinis dviratis – toks iš pirmo žvilgsnio paprastas ir niekuo neišsiskiriantis joniškietės Dalios daiktas. Tačiau greta didelio užrašo „Montana“ esantis mažas nusitrynęs lipdukas pasakoja atkaklios moters kelio į vidinę laisvę istoriją. Neturėdama jokios keliavimo dviračiu patirties, Dalia 2003 m. prisijungė prie „Baltic Cycle“ organizuoto žygio iš Varšuvos į Vilnių. Pasakoja Dalia Motik:

 

 

 

 
 
 

Sigitas Kučas 1998–2000 m. kartu su bendraminčiais apvažiavo pasaulį nuo Šiaurės Amerikos iki Hirošimos Japonijoje skleisdamas taikos žinią. Šiai kelionei atminti ir buvo skirtas žygis iš Varšuvos į Vilnių, kuriame ketino dalyvauti daug pasaulį apriedėjusių patyrusių dviratininkų. O tarp jų – ir violetinio dviračio savininkė. Dalia pasakoja toliau:

 

 

 
 
 
 
 
 
Istoriniai kontekstai

Sąjūdžio ekologiniai dviračių žygiai

Skaityti

Dviratininkų išvažiavimas. 1926

peržiūrėti

Algimanto Puodžiūno negatyvų kolekcija. Šiaulių rajono politiniai ir kultūriniai įvykiai. IV Pasaulio lietuvių sporto žaidynės. Dviratininkų varžybos Meškuičių apylinkėse 1991 m. liepos 29 d. / Algimantas Puodžiūnas. - 1991

peržiūrėti

Jadvyga Dobkevičiūtė - Paukštienė. Dviratininkų susipainiojimas. 1989

peržiūrėti

Prano Gudyno kelionės nuotrauka: dviratis (Prancūzija). 1965

peržiūrėti

Nežinomas fotografas. Dviratininkų kuopa. 1940

peržiūrėti

Nežinomas fotografas. Dviratininkų paradas Marijampolėje 1920 m. 1920

peržiūrėti

Sulig mano pardavimo sistema kiekvienas gali be jaučiamų išlaidų įsigyti gerą dviratį / … Jonas Budrys. - 1927]. - [2] p.

peržiūrėti

Nežinomas autorius. Klaipėdos "Santaros" dviratininkai prieš startą estafetėje Klaipėda - Kaunas. 1934

peržiūrėti

Povilas Šinskis. Pirmieji dviratininkai. 1925

peržiūrėti

Nežinomas asmuo. Girkalnio dviratininkai. 1950

peržiūrėti

Kiti bendruomenės radiniai

Bendruomenėje susibūrę veiklūs žmonės, kurių gyvenimai susipynę su Joniškiu, Žagare ar šiais abejais miestais. Čia Ryga arčiau nei Vilnius, o sapnai tikresni, nei atnaujinta geležinkelio stotis.

Dramblys Rygoje
Traukinio pasitikimas
Jūratės staklės