Radijo imtuvas-blokatorius
Radijo imtuvas-siųstuvas R-399A kažkada sovietmečiu dirbo Vilniaus televizijos bokšte ir jo paskirtis buvo „Amerikos balso“ trukdymas.
„Vienas iš išskirtinių – šviesaus atminimo pirmosios komercinės radijo stoties M-1 ir „Radiocentras“ įkūrėjo Rimanto Pleikio dovanotas radijo imtuvas-siųstuvas R-399A“
Zarasų rajone esančiame Tiltiškių vandens malūne veikia Radijo imtuvų muziejus. Jo įkūrėjas Dalius ne iš nuogirdų žino apie šiuos prietaisus – pats gyveno atokiame vienkiemyje, į kurį elektra įvesta tik 1970-aisiais, tad vienintelis langas į pasaulį buvo nuo vėjo generatoriaus veikiantis radijo imtuvas. Vėliau Daliaus gyvenime atsirado galingesni imtuvai, o tarnaudamas sovietų kariuomenėje Berlyne jis turėjo mažą kišeninį radiją „Amerikos balsui“ klausyti. Tarp jo muziejaus eksponatų – ir 1991 m. sausio įvykius menanti technika. Pasakoja Dalius Bučenka:
„Turi kažkokios magijos senasis gerasis radijukas, dėl jo susipažinau ne su vienu įdomiu radijo mėgėju, kolekcininku ar šiaip prijaučiančiu radijui...“
„Kolekciją papildė ne vienas žmonių dovanotas su įvairiomis istorijomis radijo aparatas. Vienas iš išskirtinių – šviesaus atminimo pirmosios komercinės radijo stoties M-1 ir „Radiocentras“ įkūrėjo Rimanto Pleikio dovanotas radijo imtuvas-siųstuvas R-399A, kuris kažkada sovietmečiu dirbo Vilniaus televizijos bokšte ir jo paskirtis buvo „Amerikos balso“ trukdymas.
Kai sovietiniai kariai buvo užgrobę radiją ir televiziją, šis aparatas laikinai darbavosi Radijo centro transliacijai iš Vilniaus sporto rūmų. Aišku, kad toks radijo aparatas nebuvo vienintelis, tad gali būti, kad pas mane pakliuvo nebūtinai tas, apie kurį pasakojau, tiesiog tas pats modelis.“
Vakarų radijo klausymas
SkaitytiKiti bendruomenės radiniai
Apie savo pomėgius, virtusius kolekcijomis pasakoja plaktukų muziejaus Degučiuose, senovinių eglutės žaisliukų muziejaus Miežiškiuose ir senovinių radijo aparatų muziejaus Tiltiškių vandens malūne įkūrėjai.