Traukinio pasitikimas
< Ankstesnė istorijaKita istorija >

Traukinio pasitikimas

Joniškis turi keleivinių traukinių stotį, bet jie čia nestoja nuo 2007-ųjų.

Traukinys Jonišky nesustoja. O nesustoja, nes planavo, kad nebus važiuojančių daug. Žinoma, joniškiečių niekas neklausė.

 

8 tūkst. gyventojų turintis Joniškis įsikūręs greta geležinkelio trasos iš Šiaulių į Rygą. Miestas turi keleivinių traukinių stotį, bet jie čia nestoja nuo 2007-ųjų. Todėl kai „Lietuvos geležinkeliai“ paskelbė apie naują keleivinį maršrutą, sujungsiantį Kijevą, Minską, Vilnių ir Rygą, joniškiečiams sužibo viltis vėl patogiai keliauti į Latvijos sostinę, kurioje jie pamėgę apsipirkti ir leisti laisvalaikį. Pasakoja joniškietis Jonas Ivanauskas:

„Atnaujino geležinkelio trasą. Maršrutas Kijevas–Ryga. Ir mes, joniškiečiai, be abejo, džiaugėmės – galėsime nuvažiuoti į Rygą. Bet, pasirodo, tas traukinys Lietuvoje sustoja Vilniuje, Radviliškyje, Šiauliuose ir tuomet Latvijoje. Jonišky nesustoja. O nesustoja, nes planavo, kad nebus važiuojančių daug. Žinoma, joniškiečių niekas neklausė. Taip tas traukinys ir pravažiuoja. Važiuoja jis kas kelintą dieną.“

 

 
 

„Dienos metu jis apie pusę dvylikos pravažiuoja Joniškį ir mes čia su liaudies teatro artistais, muziejaus atstovais susirinkome kartą į geležinkelio stotį su įvairiais atributais, su lagaminais, skrybėlėm, su daiktais, tarytum ruošiamės išvažiuoti. Tai kai tas traukinys važiavo, mes visi jam mojavom. Mašinistas tai pamatęs keletą kartų signalino mums. Aš irgi ten dalyvavau su skrybėle, lagaminu. Patiko mums, tik tiek, kad rezultatas kol kas nulinis. Tas traukinys važiavo ir pravažiavo. Kad Ivanauskas ir Vasiliauskas nuvažiuos į Rygą iš Joniškio, neapsimoka siųst traukinio.“

 

 
 
 

Galbūt geležinkelių aukso amžius sugrįš dar sykį – juk keliavimas traukiniais yra draugiškesnis aplinkai ir gali būti greitesnis už automobilius ir autobusus. Ir tuomet traukiniai stos ten, kur jų labai laukia žmonės.

[Traukinio "Рига-Клайпеда" vagonas. Klaipėda] / Albinas Šidlauskas. - 198-

peržiūrėti

Mato Šalčiaus rankraščių fondas. VI : Buities dokumentai. - 1909-1936. 805 : 5, [Traukinių, autobusų, garlaivio bilietai, moksleivio papiginto bilieto geležinkeliui liudijimas, išduotas Lietuvos turizmo sąjungos ir keletas bilietų į teatrą, parodą].

peržiūrėti

Mato Šalčiaus rankraščių fondas. VI : Buities dokumentai. - 1909-1936. 805 : 4, [Traukinių, autobusų, garlaivio bilietai, moksleivio papiginto bilieto geležinkeliui liudijimas, išduotas Lietuvos turizmo sąjungos ir keletas bilietų į teatrą, parodą].

peržiūrėti

Lietuvos geležinkeliai. Traukinių tvarkaraštis / Lietuvos Respublika. S.M. - 1926

peržiūrėti

Tarnybinis traukinių tvarkaraštis / Susisiekimo ministerija, Geležinkelių valdyba. - 1938

peržiūrėti

Moksleivių ekskursija: prie traukinio vagonų. 1950

peržiūrėti

Vaclovas Gražėnas. Praleidžiant traukinį. 1961

peržiūrėti

Dyzelinis traukinys D1-593

peržiūrėti

Viktoras Petravičius. Traukinys eina. Iliustracija Liūnės Janušytės knygai „Korektūros klaida“ (1938 m. leidimas). 1950

peržiūrėti

Lietuvos geležinkelių traukinio palydovės uniforminė kepurė

peržiūrėti

Keleivinio traukinio palydovės kostiumas. 2000

peržiūrėti

Elektrinio traukinio ER9M-390-08 sekcija

peržiūrėti

Elektrinio traukinio ER9M-380 sekcija

peržiūrėti

Kiti bendruomenės radiniai

Bendruomenėje susibūrę veiklūs žmonės, kurių gyvenimai susipynę su Joniškiu, Žagare ar šiais abejais miestais. Čia Ryga arčiau nei Vilnius, o sapnai tikresni, nei atnaujinta geležinkelio stotis.

Dramblys Rygoje
Krepšinio traukinys
Dviračiu į laisvę