Paulinos pėdomis
< Ankstesnė istorijaKita istorija >

Paulinos pėdomis

Jos išskirtinis bruožas buvo jos apranga. Jinai visada vaikščiodavo su ilgom baltom kelnėm platėjančiom, baltu švarkeliu ir visada – berete.

Paulina visiems skelbė naująjį šūkį: Pasodink medį – tai ir laimę pasodinsi!

 

Jolantos Giedrikienės gyvenime yra vienas labai svarbus žmogus. Vaikystėje ji manė, kad tas žmogus – tai Merė Popins. O vėliau, jau užaugusi, suprato, kad stebukladarė auklė iš pasakos iš tikrųjų yra nenuilstanti Joniškio krašto ir visos Lietuvos gražintoja Paulina Arūnienė. Apie viską pasakoja pati Jolanta:

 

 

 

 

Atradusi savo tikrąjį pašaukimą Paulina visiems skelbė naująjį šūkį „Pasodink medį – tai ir laimę pasodinsi!“. Aktyvi moteris įkūrė gėlininkų draugiją, organizaciją „Baltijos tautų draugystės sodas“, susidraugavo su tokiais pačiais gamtos puoselėjimo entuziastais iš aplinkinių šalių. Su dideliu užsidegimu sodino medžius nuo Talino iki Vokietijos, veisė parkus ir sodus, gražino sodybas, aktyviai rašė spaudoje apželdinimo temomis. Negana to, dar kūrė poeziją, organizuodavo ilgakasių, duonkepių, puokščių konkursus, ekskursijas Lietuvoje ir užsienyje, pynėjų kursus, eilėraščių skaitymus, net bandė suburti moterų Šaulių organizaciją. Paulinos vardą gavo ir viena latviška kriaušių veislė. Jolanta prisimena ypatingą, su niekuo nesupainiojamą Paulinos rengimosi stilių:

„Jos išskirtinis bruožas buvo jos apranga. Jinai visada vaikščiodavo su ilgom baltom kelnėm platėjančiom, baltu švarkeliu ir visada – berete, tokia tablete. Rūbus siūdavo pati, visokių atspalvių būdavo ir mes iš tolo ją matydavom. Ir darbymečio, ir sodinimo metu ji visą laiką tokia būdavo. Jeigu įsiveldavo rūbus, ji visą laiką turėdavo pasikeisti ir jau darbo pabaigoje jinai būdavo švari, graži ir vėl tokia pat pasitempusi.“

 
 
 

Joniškyje iki šiol sklando legendinė istorija, kaip 1995-aisiais Paulina sužinojusi, kad atkuriama tarpukario organizacija Lietuvai pagražinti draugija, per kelias valandas subūrė vietos skyrių. Pasakoja Jolanta:

 

 

2000-aisiais visuomenininkei buvo suteiktas Joniškio garbės pilietės vardas. Paulina į anapilį iškeliavo sulaukusi 93 metų, iki pat šio garbaus amžiaus išliko aktyvi įvairių veiklų dalyvė. Tokios įspūdingos asmenybės įkvėpta Jolanta įsigijo Paulinos klėtelę ir savo pašaukimą surado aplinkos gražinimo darbe. Pasiklausykite:

 

 
 
 
 
Istoriniai kontekstai

Draugija Lietuvai pagražinti

Skaityti

Bronislovo Tarabildos negatyvų kolekcija. 1956-1970. Žagarės apylinkės 1956 m. birželio mėn. / nuotr. B. Tarabildos. - 1956

peržiūrėti

Joniškiečių labdarybės ir kulturos kliubas. - 1933

peržiūrėti

Kauno dramos teatro spektaklio, P. Trevers. MERI POPINS. Programa.

peržiūrėti

Medelių sodinimas Anykščiuose. 1923

peržiūrėti

Nežinomas autorius. Medelių sodinimas Panemunėlio geležinkelio stotyje. 1936 m. 1936

peržiūrėti

Klaipėda. "Draugystės" parko sodinimas / Bernardas Aleknavičius. - 1975

peržiūrėti

Medelių sodinimas Panevėžyje. Pirmas iš dešinės mokytojas J. Sokolovas, trečias - P. Rapšys / Petras Rapšys ... [et al.]. - apie 1936-1938

peržiūrėti

Lietuvių katalikių moterų draugija, Joniškio skyrius. 1932-12-04

peržiūrėti

Viktoras Kuprevičius. Gyvenamojo namo puošmenys Joniškio mieste. 1932

peržiūrėti

Lietuvai pagražinti draugijos Kazlų Rūdos skyriaus antspaudo spaudas

peržiūrėti

Draugijos Lietuvai pagražinti įstatai. - 1921

peržiūrėti

Lietuvai pagražinti draugijos žodis Lietuvos visuomenei! „Piliečiai! jau pavasaris“ / Lietuvai pagražinti draugijos Centro valdyba. - 1923. - [1] p.

peržiūrėti

Lietuvai pagražinti draugijos kvietimas. Trečioji medžių sodinimo šventė! „Medžių iškilmingas ir simboliškas sodinimas Lietuvoje per tuos kelerius metus įgijo nepaprastai didelės reikšmės“ / Lietuvai pagražinti draugijos Centro valdyba. - 1925. - [1]

peržiūrėti

Nežinomas fotografas. ALYTAUS MIESTO SODAS. 1935

peržiūrėti

Vladas Eidukevičius. Žydintis sodas. apie 1928

peržiūrėti

Nežinomas fotografas. Alytaus šaulės Turgaus aikštėje. 1940

peržiūrėti

Nežinomas autorius. Zarasų miesto šaulės. 1950

peržiūrėti

Kiti bendruomenės radiniai

Bendruomenėje susibūrę veiklūs žmonės, kurių gyvenimai susipynę su Joniškiu, Žagare ar šiais abejais miestais. Čia Ryga arčiau nei Vilnius, o sapnai tikresni, nei atnaujinta geležinkelio stotis.

Traukinio pasitikimas
Jūratės staklės
Dramblys Rygoje